Vilkår og betingelser

KJØPSFORHOLD

Generell info
HipKnitShop ønsker at du som kunde skal kunne kjøpe hvor som helst i verden, når du ønsker.

Les nøye. Hvis noe er uklart, vennligst kontakt oss gjennom nettstedets kontaktskjema, eller e-post Hello@hipknitshop.com. Post til følgende adresse; HipKnitShop, Fjellveien 36, 8012 Bodø, Norge.

HipKnitShop forbeholder seg retten til å gjennomgå og endre de generelle vilkårene og betingelsene når som helst, og du vil være bundet av vilkårene i kraft på det tidspunkt du legger inn bestillingen.

Nettsted / Eierskap
De generelle vilkår og betingelser som er gitt her er de eneste vilkårene som gjelder for bruk av dette nettstedet, eneeier er HipKnitShop, et selskap under norsk lov.

Alle rettigheter, inklusiv opphavsrettigheter på HipKnitShop.com forblir hos HipKnitShop. All bruk av dette nettstedet eller dets innhold, inkludert kopiering eller lagring, helt eller delvis, annet enn for personlig, ikke-kommersiell bruk er forbudt uten tillatelse.

Distribusjon av produkter
Vi tilbyr levering over hele verden.

Vi forbeholder oss retten til å endre dette når som helst.

Varebestilling
For å legge inn bestilling: Velg ønsket vare(r) og legg i handlekurv. Gå gjennom kjøp, fyll inn info, og velg ønsket betaling. Klikk på rett alternativ for å bekrefte din kortdata eller bruk, evt opprette, en Pay Pal konto.  Du vil så motta en e-post som bekrefter aksept av ordren.

Du er bundet av bestillingen fra det øyeblikket du godtar den elektroniske tilbudet fra HipKnitShop (når bestillingen er sendt og betaling bekreftet på nettsiden).

HipKnitShop vil levere produkter i henhold til tilgjengelighet. Hvis vi er utsolgt, vil vi straks informere deg, og du kan velge et annet produkt eller pengene tilbake.

HipKnitShop forbeholder oss retten til å bare ta imot bestillinger fra de som er fylt 18 år eller eldre.

Garanti på produktene.
Våre strikkevenner og puter er testet som trygge leketøy for barn, etter norsk og europeisk lov og standarder. CE-merket.

Alle våre ferdige produkter er håndstrikket / brodert for hånd. Forskjeller kan derfor forekomme.

Brukerne er herved informert om at fotografier av produktene som tilbys er kun for illustrasjon og ment som en retningslinje, således muligens er forskjellig fra den opprinnelige.

Vi anbefaler at du beholder kjøpsdokumenter, elektronisk eller vedlagt varen(e), gitt deg av HipKnitShop.

Ved feil , må du straks informere HipKnitShop ved å sende en e-post til oss så får vi ordnet opp så snart som mulig.

Kansellering og returrett.
Du har 14 virkedager fra varen er mottatt for å gjøre bruk av din rett til å avbryte og returnere det du har kjøpt fra HipKnitShop. Eventuelle returer må avtales på forhånd med oss på mail.

HipKnitShop vil refundere utlegg, eller hvis du ønsker å endre den i en annen eller lignende produkt som du selv velger.

Du kan bare returnere produkter som er i samme stand som de var da du mottok disse. HipKnitShop vil ikke gjøre noen refusjon eller godta retur av produkter dersom varen er brukt, ikke merket, har gjennomgått noen skade eller mangler originalemballasjen. Alt av merkelapper må være på. Vær forsiktig med produktet før du returnerer det.

Ved retur på eget valg, dekker kunde returkostnader  som følge av postsending til HipKnitShop.

Retur grunnet mangler eller feil dekkes av HipKnitShop.

Etter å ha mottatt produktet, vil HipKnitShop undersøke og gi deg beskjed om refundering er aktuelt, sett i lys av varens stand. Refusjonen vil bli gjort i løpet av 30 dager fra den datoen du ba om retur.

Leveranse
Frakt justeres i kasse alt etter hvilket land du handler fra. Gratis frakt over 1500 NOK. Leveringstid avhenger av land. HipKnitShop kan ikke ta ansvar for forsinkelser grunnet post- eller tollbehandling.

Vi sender alle bestillinger innen 1-4 dager med unntak av salg og perioder hvor det kan ta lengre tid. Leveringstid er veiledende.

Er vi fri for varen vil vi kontakte deg raskt så vi kan betale deg tilbake eller sende deg noe annet om ønskelig.

Leveringssted og porto
Porto er spesifisert i Norske kroner (NOK) euro eller Amerikanske dollar (USD). Du kan selv velge ønsket valuta i kassen før siste utbetaling trinnet. Du kan også velge ønsket valuta i butikken.

Uavhentede pakker
HipKnitShop betaler ikke for uavhentede pakker.

Handler du fra utlandet?
Når du handler til en adresse i utlandet vises prisene uten norsk MVA, altså 25% billigere. MVA/VAT legges til av mottakerlandet – vennligst kontakt lokale tollmyndigheter for spørsmål angående lover og regler rundt dette.

Pris og sikkerhet
Prisen på produktene er som nevnt på denne nettsiden. Hvis HipKnitShop oppdager feil i pris, vil vi kontakte deg umiddelbart, og gi deg sjansen til å kansellere bestillingen din, eller erstatte din bestilling med riktig pris. Hvis det ikke var mulig å komme i kontakt med deg i tre dager fra da HipKnitShop oppdaget feilen vil vi kansellere bestillingen og refundere beløp.

Vi aksepterer betaling med VISA / Mastercard og PayPal. Sikkert og enkelt å bruke. Du trenger ikke å være medlem av Pay Pal å foreta et kjøp. Når du betaler med kredittkort eller debetkort, forbeholder HipKnitShop seg retten til å sjekke gyldigheten av kortet, at det er nok balanse til å dekke kjøpesummen, og adressedetaljene for kjøperen er riktige. HipKnitShop forbeholder seg retten til å nekte kjøp.